UAB „Indeform“ – specializuotus IT sprendimus teikianti programinės įrangos kūrimo įmonė, nuolat siekianti inovatyvumo ir turinti didelę patirtį taikant naujausias IT technologijas įvairiose pramonės ir verslo srityse. Įmonė siekia kurti sprendimus, kurie modernių technologijų, duomenų vizualizacijos ir analitikos pagalba padėtų pagerinti verslų veiklos efektyvumą, automatizuoti procesus ir optimizuoti inžinerinius sprendimus.

UAB „Indeform“ teikiamos paslaugos apima: konsultavimą IT, skaitmenizavimo, specializuotų sprendimų klausimais; sistemų projektavimą, realizaciją, QA ir diegimą, palaikymą bei priežiūrą; R&D veiklą ir paslaugas (duomenų, procesų ir sistemų vizualizacijas, monitoringo ir valdymo sprendimus; dirbtinio intelekto metodų parinkimą ir taikymą įmonių duomenų analitikai ir sudėtingų procesų optimizavimui; inžinerinių simuliacijų ir CAD projektavimo sprendimų, kompiuterinės regos ir vaizdų analizės sprendimų, papildytos (AR) ir virtualios realybės (VR) sprendimų integraciją į įmonių veiklos procesus). Kurdama naujus produktus bei realizuodama inovatyvias ir nestandartines idėjas, įmonė plėtoja mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas.

Dvišalė Švedijos–Lietuvos partnerystė

Dar 2021–ųjų metų gruodį Enterprise Europe Network koordinatoriai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centro ekspertai – UAB „Indeform“ rekomendavo Švedijos bendrovei „Innobrain“ kaip vieną iš pažangiausių įmonių, turinčią aukščiausias kompetencijas mokslinių tyrimų įgyvendinimo srityje. Tokiu būdu užsimezgė sėkminga dvišalė Švedijos–Lietuvos partnerystė.

Bendradarbiaujant dviem įmonėms, 2022 metų kovo 24 d. buvo pateikta tarptautinė paraiška pagal programą Eurostars 3 – Call 2, o mažiau nei po pusmečio startavo projektas „Debesų technologijomis pagrįsta smegenų–kompiuterio sąsajų valdymo platforma, skirta transporto saugumo didinimui”. Iniciatyva buvo siekiama sukurti realaus laiko, debesų technologijų pagrindu veikiančią smegenų ir kompiuterių sąsajos platformą, pagrįstą neuromokslų ir dirbtinio intelekto analitinėmis galimybėmis, kuri įgalintų sekti, analizuoti ir įvertinti vairuotojų, lakūnų ir kitų transporto operatorių veiklos ir kognityvinės elgsenos efektyvumą jų darbo metu.

„Žmogaus kognityvinės elgsenos pažinimo tyrimai naudojant smegenų signalus yra gerai žinoma neurologijos sritis. Tačiau šie žmogaus elgsenos stebėjimo metodai visiškai priklauso nuo ekspertų, analizuojančių šiuos signalus. Analizės dažnai atliekamos rankiniu būdu ir priklauso nuo pačių neurologų profesionalumo ir patirties”, – pasakoja UAB „Indeform“ direktorius Algirdas Noreika. „Innobrain“ ir „Indeform“ konsorciumas projekto metu apjungė neurologijos žinias ir dirbtinio intelekto analitines galimybes, siekiant automatizuoti smegenų signalų analizės procesus ir tokiu būdu efektyviau stebėti bei įvertinti žmonių elgsenos pažinimą.

Produktas leis patobulinti žmogaus elgsenos stebėjimą

2023–ųjų metų lapkričio 1 d. iniciatyva buvo sėkmingai įgyvendinta ir sukurtas  „Smegenų–Kompiuterio sąsajos” pagrindu veikiantis produktas. Partneriai tiki, kad sukurto produkto dėka žmogaus elgsenos stebėjimas taps sklandesnis, atliekamas realiuoju laiku ir daug greitesnis negu šiandien naudojami metodai. Lyginant su kitais biometriniais metodais, skirtais stebėti žmogaus elgsenos atpažinimą ir įvertinimą, pvz., sekimą akimis, veido išraiškų atpažinimą, toks produktas suteiks gerokai išsamesnes įžvalgas. Be to, naudojant smegenų signalus kaip informacijos šaltinį, sukurti prognozavimo algoritmai leis drastiškai padidinti transporto operatorių, vairuotojų, pilotų elgsenos saugumą dėl jos nuspėjamojo pobūdžio.

Bendradarbiavimą užmezgusios Švedijos ir Lietuvos įmonės neapsiribojo vienu projektu ir partnerystę sėkmingai tęsia toliau. Pasitelkus dar vieną partnerį – „IDUN Technologies AG“ iš Šveicarijos, 2024 m. kovo 14 d. buvo pateikta dar viena tarptautinė paraiška pagal programą   Eurostars 3 – Call 6. Iniciatyvos pagrindu konsorciumo nariai sieks plėsti sukurtos smegenų ir kompiuterių sąsajos platformos galimybes, integruodami naujus inovatyvius smegenų analizės įrenginius, kurie padės pasiekti dar didesnį platformos efektyvumą.

UAB „Indeform“ Enterprise Europe Network paslaugomis naudojasi nuo 2017 metų ir tai yra jau trečiasis tarptautinis mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektas, kuriame įmonė sėkmingai integruoja savo sukauptas žinias ir kompetencijas.

UAB „Indeform“ savo veiklą pradėjo 2013 metais. „Pažintis su Enterprise Europe Network buvo vienas iš geriausių nutikimų dar tuo metu buvusiai jaunai įmonei, kuris atvedė ją į tarptautinį pripažinimą, įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas”, – teigia A. Noreika.

UAB „Indeform” yra Enterprise Europe Network Lietuva klientas.

Paskutinį kartą redaguota 11 balandžio 2024