Sakoma, kad sveikata – didžiausias kiekvieno iš mūsų turtas. Būtent todėl santykis su sveikatą prižiūrinčiais specialistais kiekvienam mūsų labai asmeniškas ir jautrus. Pasaulinė pandemija prisidėjo prie to, kad šiandien požiūris į sveikatą sparčiai keičiasi: daug daugiau mąstoma apie prevenciją, žmonės vis dažniau proaktyviai domisi ilgaamžiškumo tematika ir iš sveikatos priežiūros specialistų tikisi ne tik kokybiškai suteiktos paslaugos, bet ir ilgalaikės partnerystės.

Apie naujausias tendencijas odontologijos ir implantologijos srityse bei kaip jas keičia pasaulinės inovacijos sutiko papasakoti Europos skaitmeninių inovacijų centro E-DIH.LT kliento, Panevėžyje įsikūrusio Inovatyvios odontologijos ir implantologijos centro įkūrėja Saulena Raščiuvienė ir  žinomas dantų technikas Žydrūnas Raščius.

Keičiasi sveikatos priežiūros įstaigų konceptas

Susitinkame modernioje odontologijos klinikoje, panašesnėje į burnos priežiūros SPA, nei į tradicinį odontologijos kabinetą. Šis įspūdis – ne atsitiktinis. Klinikos savininkai įsitikinę, jog kliento patirtis prasideda dar nepradėjus gydymo proceso: „Kurdami centrą vadovaujamės išgryninta vertybių sistema. Norime, kad žmonės atrastų tikrąsias savo vietas, sukurtų su jomis stiprų ryšį, drauge galėtumėme rūpintis jų dantų bei burnos būkle ir taptumėme ilgalaikiais partneriais šioje kelionėje. Lojalumas bei tęstinė priežiūra – tai tos vertybės, kurias stengiamės ugdyti bei puoselėti teikdami savo paslaugas“ – teigia centro vadovė S. Raščiuvienė.

Įgauti bei išlaikyti klientų pasitikėjimą padeda ne tik klinikoje dirbantys profesionalūs gydytojai, bet ir paslaugoms teikti naudojama moderni technika. Skaitmeniniai sprendimai pastaraisiais metais reikšmingai keičiantys daugelio verslų veikimo modelius neaplenkė ir sveikatos priežiūros sferos. Inovatyvios technologijos įsiveržė į odontologijos sritį, kardinaliai sumažindamos darbo rankomis apimtis ir įgalindamos specialistus daugybę veiksmų patikėti skaitmeniniams pagalbininkams.

Aukščiausio lygio inovacijų nereikia ieškoti užsienyje

Šiandien klinikoje rankomis dantų atspaudas imamas ir laboratorijoje iš gipso gaminamas tik išskirtiniais atvejais. Daug greičiau ir efektyviau sumodeliuoti paciento dantis padeda specialūs aparatai, nuskaitantys paciento dantų padėtį bei modelį gydytojui ekrane pateikiantys vos per kelias minutes:

„Su naujų technologijų pagalba sutrumpėja visas procesas: laboratorijai nereikia gaminti, o gydytojui – analizuoti gipsinio modelio, jis mato ekrane viską taip, kaip yra žmogaus burnoje. Dar daugiau, šis modelis puikiai pasitarnauja ir kaip edukacinė priemonė, leidžianti pacientui pamatyti  tikrąją situaciją, kurios įvertinti apžiūrėdamas dantis veidrodyje jis tiesiog negali. Tai – didžiulė pažanga, kurią įgalina naujausios technologijos, sudarydamos galimybę gydytojui betarpiškai pademonstruoti pacientui, kur ir ką reikia daryti bei kodėl“ – skaimeninio dantų modelio naudas vardina Ž. Raščius.

Vienoje odontologijos klinikoje atliekama visa grandinė veiksmų: nuskaitoma ir suskaitmeninama žmogaus dantų būklė, modeliuojamos dantų implantų pozijos, o modernia frezavimo technika išgaunamas individualizuotas konkrečiam žmogui tinkamas dantų protezas.

„Įranga, kurią šiandien su Europos Sąjungos pagalba turime mūsų klinikoje ir dantų technikos laboratorijoje,  yra moderniausia pasaulyje. Nieko inovatyvesnio implantologijos ir dantų protezavimo srityje nei Jungtinėse Valstijose, nei Jungtinėje Karalystėje, ar kitose šalyse tiesiog nėra. Technologijos leidžia dramatiškai sutrumpinti paslaugos teikimo laiką, tad tai, ką anksčiau atlikdavome per savaites, šiandien jau skaičiuojame dienomis, o kartais net ir valandomis. Tačiau svarbiausia ne paslaugos suteikimo laikas, o tai, kaip technologijos įgalino paslaugų teikimo kokybę maksimaliai individualizuojant sprendimus, sumažinant darbą rankomis, informacija tarp kabineto ir laboratorijos ar net tarp skirtingų klinikų keliauja sekundžių sparta, tad sprendimus ir modelius galime atlikti ne tik greitai, bet ir ypač tiksliai” – technologijų poveikį komentuoja Ž. Raščius.

Tobula ateitis iš esmės keistų profesiją

Nors modernios technologijos sudaro galimybes efektyviam burnos problemų sprendimui, ateities perspektyvos odontologiją kaip ir visą mediciną veda kita kryptimi. „Ypač išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip Skandinavijos valstybės, diskursas jau ne vienerius metus tiek odontologijos, tiek ir visos sveikatos priežiūros srityje, koncentruojasi į prevenciją bei ypač – jaunų žmonių ir vaikų edukaciją. Teisingi įpročiai burnos higienos srityje neišvengiamai kurs sąlygas, kad tokių sprendimų kaip implantai reikės vis mažesniam pacientų kiekiui. Šiandien tai dar labai tolimos ateities svajonė, bet klientų edukacija yra ir viena esminių mūsų burnos higienos specialistų funkcijų: paaiškinti, kaip teisingai valyti dantis, tikslingai naudoti skirtingas priemones ir įrankius bei palaikyti gerą burnos būklę, kad implanto nereiktų gali ir niekada” – ateities tendencijas vertina centro vadovė S. Raščiuvienė.

Pokyčiai artimiausioje ateityje laukia ir Panevėžio centre įsikūrusio Inovatyvios odontologijos ir implantologijos centro, kuris jau netrukus atsinaujins ir klientus pakvies į dar erdvesnes ir modernesnes patalpas. Išsiplėtusiame centre ir toliau darbuosis profesionali komanda, kuriai talkins moderniausia technika, sudaranti sąlygas pasaulinio lygio paslaugas gauti neišvykstant iš Panevėžio.

Paskutinį kartą redaguota 8 balandžio 2024