„Esame vieni seniausių robotistų Lietuvoje” – juokdamasis prisistato UAB „Profibus” direktorius Egidijus Vileišis, priimdamas Europos skaitmeninių inovacijų centro E-DIH.LT ekspertus Panevėžyje. Būtent čia po senosios Panevėžio ekrano gamyklos užsidarymo žinias ir įgudžius išsaugoję profesionalai įkūrė įmonę, kuri šiandien yra Japonijoje gaminamų Yaskawa robotų atstovai Lietuvoje ir Latvijoje.

Robotai šiandien naudojami vis plačiau

Robotai, dar prieš keletą metų atrodę tolima ateitis, šiandien gali būti sutinkami atliekant pačius įvairiausius, net ir buities, darbus. Sunku rasti žmogų šiandien dar negirdėjusį apie robotą siurblį ar robotą skirtą žolei pjauti, daugėja kavinių, kur net maistą pristato padavėjas robotas. Visgi pramonėje robotai pradėti taikyti anksčiau ir šiandien modernios gamyklos savo veiklą be robotinių sprendimų pagalbos įsivaizduoja sunkiai:

„Paprastai kalbant, pramoninis robotas nuo roboto siurblio skiriasi tuo, kad jis gali atlikti konkrečią pramoniniame procese jam priskirtą funkciją ar funkcijų seką: kilnoti, suvirinti, dažyti, surinkti… Potencialių užduočių sąrašas be galo ilgas, bet jo esmė – iš gamybos išimti tas vietas, kurios reikalauja daug monotoniško žmogiškojo resurso. Štai ir šiuo metu mūsų patalpose surenkama linija, skirta jau supakuotoms ledų porcijoms sufasuoti į dėžes ir paruošti transportavimui. Prie linijos vėsiose patalpose ledų pakuotes rankomis turėtų pakuoti gamyklos darbuotojai, o dabar tai atliks robotas, jį žmogui tereiks prižiūrėti. Ko gero retas mūsų susimąsto, kiek robotų dalyvauja gaminant mūsų mėgstamą ledų porciją, o jų įsitraukia tikrai ne vienas” – naujausių technologijų naudas vardina E. Vileišis.

Automatizacijai siūlo vienus trijų didžiausių robotų gamintojų pasaulyje

„Profibus” išskirtinumas – darbas su vienu trijų didžiausių robotų gamintojų pasaulyje „Yaskawa”. Ši daugiau nei šimtmetį skaičiuojanti Japonijos įmonė globaliai konkuruoja su tokiomis robotikos įmonėmis kaip „Fanuc” (Japonija), „ABB” (Šveicarija/Švedija) bei „KUKA” (Kinija/Vokietija). Kasmet į rinką šios robotų gamintojos išleidžia dešimtis tūkstančių industrinių robotų.

„Kokybiškas industrinis robotas – labai svarbi automatizacijos proceso dalis, tačiau ne ką mažesnę įtaką sėkmei daro visos sistemos suprojektavimas ir įgyvendinimas. Čia ir yra didelė mūsų kuriama pridėtinė vertė – tai kompetencijos pasiūlyti įmonei ne tik konkretų robotą, bet visą individualizuotą kompleksinę liniją, kuri veiktų tiksliai ir sinchronizuotai bei išspręstų kliento iššūkį. Tokią liniją galime tiek sukurti nuo tuščio popieriaus lapo, tiek pritaikyti ir integruoti su jau esamais sprendimais. Štai ir dabar mūsų patalpose komanda dirba prie suvirinimo robotų linijos, kuri iškeliaus į Latviją. Ši linija prisidės suvirinant gatvių apšvietimo stulpus” – galimybes pritaikyti robotus vardino „Profibus” direktorius.

UAB „Profibus” yra Europos skaitmeninių inovacijų centro E-DIH.LT klientas.

Paskutinį kartą redaguota 10 balandžio 2024