Tarptautinės iniciatyvos „Circular Spaces” komanda džiaugiasi galėdama paskelbti apie naują skaitmeninę žiedinio bendradarbiavimo platformą, sukurtą tam, kad kūrėjų erdvės, tiekėjai, MVĮ, startuoliai ir kiti kūrėjai galėtų įgyvendinti tvarias praktikas. Šis įrankis skirtas padėti optimizuoti požiūrį į žiediškumą ir tvarumą.

Šios priemonės tikslas – padėti vartotojams prisitaikyti prie žiedinės ekonomikos principų ir sukurti platformą, kurioje  tarpusavio ryšius būtų galima užmegzti ir su kitais kūrėjais. Pagrindinės įrankio funkcijos:

Žiedinės brandos testas. Ši funkcija suteikia vartotojams galimybę įsivertinti dabartinį veiklos žiediškumo lygį. Testas suteikia neįkainojamų įžvalgų, padedančių jį atliekantiems suprasti, kurioje tvarumo kelio padėtyje jie yra ir kokių veiksmų gali imtis, kad pakiltų aukščiau. Testas sukurtas penkioms skirtingoms vartotojų grupėms: kūrėjų erdvėms, kūrėjams, MVĮ ir startuoliams, tiekėjams ir kt. Be to, kūrėjų erdvėms suteikiama papildoma nauda – pagal konkrečius testo rezultatus gauti žiediškumo ženklą, kuris bus pridėtas prie kūrėjų erdvės profilio.

Mokymo programa. Devynias viena kitą papildančias temas apimanti programa skirta vartotojams suteikti žinių ir įgūdžių, reikalingų veiksmingai įgyvendinti tvarias praktikas. Kiekvieną iš devynių modulių sudaro individualios metodinės pastabos, kuriomis gali vadovautis lektoriai, ir prezentacijos, kurias galima pritaikyti prie konkrečių tikslinės grupės poreikių.

Gairės. Jų tikslas – pateikti praktiškai pritaikomų įžvalgų, kaip skatinti kūrėjų erdvių perėjimą prie žiedinės ekonomikos. Šios gairės suderintos su regioniniais tvarumo tikslais ir ekonominio atsparumo strategijomis, todėl jomis siekiama užtikrinti veiksmingą ir išmatuojamą indėlį į tvarumą. Vadove išsamiai aptariami dešimt aspektų, kuriuos rekomenduojama įgyvendinti kūrėjų erdvėms, norint pereiti prie žiedinės ekonomikos. Kiekviename iš jų pateikiamas konkrečiam aspektui būdingų veiksmų kontrolinis sąrašas, taip pat ir priemonių bei šablonų, kuriais gali naudotis kūrėjų erdvės, sąrašas.

Prekybvietė ir žiedinis gaminių ženklinimas. Unikali funkcija, leidžianti vartotojams paskelbti pardavimui skirtus produktus bei prie jų pridėti žiediškumo etiketę, kuri reiškia, kad gaminys atitinka tam tikrus tvarumo kriterijus, todėl padidėja jo vertė ir matomumas rinkoje.

Bendradarbiavimo forumas. Forume sukurta diskusijų tema „Žiedinė ekonomika“, kviečianti vartotojus bendrauti, dalintis patirtimi ir bendradarbiauti įgyvendinant tvarius projektus.

Skaitmeninės platformos sukūrimas – tai atsakas į didėjantį poreikį bendradarbiauti sprendžiant tvarumo problemas. Šis įrankis, jungiantis įvairias suinteresuotąsias šalis – nuo pavienių tiekėjų iki kūrėjų erdvių bendruomeniųmažina atotrūkį tarp žinių ir veiksmų, užtikrindamas, kad tvari praktika būtų ne tik aptariama, bet ir įgyvendinama.

Kūrėjų erdvės – tai atviros kūrybos ir mokymosi dirbtuvės, kuriose kūrėjams, bendruomenėms, startuoliams ir pradedantiesiems verslininkams yra suteikiama infrastruktūra, būtina jų idėjų ir prototipų įgyvendinimui. Šios erdvės skatina eksperimentavimą įvairiose srityse, įskaitant elektroniką, medžio apdirbimą, 3D spausdinimą ir kt.

Veikla įgyvendinama pagal Interreg Baltic Sea Region programos iniciatyvą „Circular Spaces” ir yra bendrai finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą: interreg-baltic.eu/project/circular-spaces 

Paskutinį kartą redaguota 29 rugpjūčio 2024