Teiginys, jog bendradarbiavimas yra svarbus siekiant aukščiausių rezultatų, galėtų būti priskirtas ne vienai profesinei sričiai, tačiau mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (toliau – MTEPI) lauko atstovai teigiamus bendradarbiavimo rezultatus pastebi ypač dažnai. Galima daryti prielaidą, kad bendradarbiavimas tarp mokslininkų, verslininkų, viešųjų institucijų ir kitų suinteresuotųjų šalių yra būtinas, siekiant kurti naujas idėjas bei inovatyvius produktus, kurie spręstų globalius iššūkius ir prisidėtų prie geresnės visuomenės gyvenimo kokybės.  

„Transfiere” – vieta, kur susitinka tarptautiniai MTEPI atstovai 

Būtent bendradarbiavimas MTEPI srityje šiais metais tapo tarptautinės „Transfiere” parodos dėmesio centru. Tai – jau dvyliktąjį kartą rengiamas Europos mokslo, technologijų ir inovacijų forumas, kuriame kasmet susitinka viešojo ir privataus sektoriaus atstovai, diskutuojantys apie mokslinius tyrimus, žinių perdavimą, įmonių konkurencingumo didinimą ir naujų verslo galimybių kūrimą. Prisijungimas prie „Transfiere” dalyviams padeda užmegzti naujus verslo kontaktus, susitikti su potencialiais partneriais ir sukurti sinergiją MTEPI srityje. 

Šiais metais realius dalyvavimo tarptautiniame forume privalumus pajuto ir lietuvių įkurtos įmonės „Recaidus” atstovai. Aplinkos apsaugos sektoriuje veiklą vykdanti UAB „Recaidus” savo klientams teikia pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo paslaugas. Šiuo metu pagrindiniai „Recaidus” užsakovai Lietuvoje apima medžio apdirbimo, statybų įmones bei spaustuves ir autoservisus. Nepaisant sėkmingos veiklos Lietuvoje, šio verslo atstovai turėjo lūkestį savo veiklą praplėsti ir už šalies ribų.  

Enterprise Europe Network padeda rasti verslo partnerių užsienyje 

„Turėjome aiškų tikslą – rasti partnerių iš užsienio, tad pirmiausia susisiekėme su Enterprise Europe Network atstovais Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centru. LIC ekspertai iškart išgirdo mūsų norą ir parekomendavo dalyvauti tarptautiniame renginyje „Transfiere”, kuris vyko vasario 15-17 dienomis Malagoje. Rezultatai pranoko visus mūsų lūkesčius – jau individualių susitikimų metu su būsimais partneriais pasirašėme bendradarbiavimo sutartį”, – pasakoja įmonės „Recaidus” vykdantysis direktorius Robertas Retkus. 

Lietuvos inovacijų centras kasmet padeda dešimtims tokių įmonių kaip UAB „Recaidus” rasti partnerius tarptautinėse rinkose. Išplėtoti organizacijos tarptautinės veiklos kanalai įgalina ne tik ieškoti įmonėms veiklos partnerių, padėti surandant galimybes dalyvauti tarptautinėse projektinėse iniciatyvose bei suteikti kitas aukščiausios kokybės verslo paramos paslaugas, leidžiančias pritraukti papildomų lėšų naujų gaminių kūrimui, inovatyvių technologinių sprendimų pritaikymui ar procesų optimizavimui įmonės viduje.  

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Lietuvoje veikiančių įmonių sėkmės. Jau pirmųjų susitikimų su „Recaidus” atstovais metu supratome, jog įmonė turi potencialo augti, todėl pasiūlėme užsienio partnerių ieškoti tarptautiniame MTEPI forume. Vienas didžiausių tokių renginių privalumų – iš anksto suplanuojami individualūs verslo atstovų susitikimai, kurių metu įmonės gali aiškiai pristatyti asmeninius partnerystės lūkesčius, susipažinti su potencialiais partneriais ir net pasirašyti bendradarbiavimo sutartis”, – patirtimi dalinasi LIC projektų vadovė Daiva Bičkauskė. 

Enterprise Europe Network (EEN) yra didžiausias vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas Europoje, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių. Lietuvoje šį tinklą atstovauja keturios organizacijos, tarp kurių – EEN Lietuva koordinatoriaus statusą turintis Lietuvos inovacijų centras. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia nemokamas paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdamos duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį.  

Paskutinį kartą redaguota 23 vasario 2023