Prieš keletą metų nuotolinis darbas buvo vertinamas labiau kaip išimtis, o ne normali ir įprasta praktika daugelyje darboviečių. Keli metai pandemijos, pasikeitę bendravimo, bendradarbiavimo ir darbo įpročiai, sumažėjusios biurų patalpos bei daugybė kitų faktorių situaciją kaip reikiant pakoregavo. 

Suprasdamas besikeičiantį profesinio gyvenimo pobūdį LIC prisijungė prie aktyvios Interreg Baltic Sea Region iniciatyvos Distance LAB komandos: „Ateinančius trejus metus dirbsime drauge kurdami virtualią erdvę – HUB‘ą, kuriame įmonės galės atrasti platų spektrą paslaugų, kurios padėtų didinti verslų konkurencingumą. Tarp šių paslaugų ir skaitmeniniai bei žiediškumo auditai, ir tarptautiškumo skatinimas, ir ryšių su klientais gerinimas, ir atviros inovacijos, ir kibernetinio saugumo įsivertinimas, ir daugybė kitų verslams naudingų paslaugų“ – tarptautinės iniciatyvos įgyvendinimo pradžią komentavo Lietuvos inovacijų centre Distance LAB veiklas koordinuosianti Justė Rakštytė-Hoimian. 

„Jei reikėtų paieškoti analogijos, mūsų kuriamą sprendimą, ko gero, geriausiai apibūdintų palyginimas su Amazon arba eBay. Distance LAB iniciatyvos metu sukurtame sprendime paslaugų verslui turėtų būti daug ir jos turėtų būti pritaikytos skirtingiems įmonių poreikiams. Labai svarbus aspektas yra tai, jog viskas bus išbandoma virtualioje platformoje, taip atspindint šiandienos realijas, jog bendravimas tiek tarp partnerių, tiek tarp darbuotojų, tiek ir su klientais vis labiau persikelia į virtualią erdvę ir yra vykdomas nuotoliu“ – teigia LIC projektų vadovas Tautvydas Pipiras.

Tarptautinės iniciatyvos Distance LAB atidarymo renginys kovą vyko Suomijos mieste Kokkola. 

„Jau dabar žinome, kad kurdami sprendimą ieškosime būdų, kaip subalansuoti patogumą ir efektyvumą tam, kad virtualūs renginiai, seminarai ar susitikimai netaptų pernelyg varginantys ir neštų realią vertę, kokią gali suteikti gyvi susitikimai ir renginiai. Šiuo aspektu džiugina, jog iniciatyvą įgyvendinančioje komandoje – net devyni partneriai, turintys skirtingas patirtis: tai ir 3 aukštosios mokyklos, ir 2 regiono vystymo agentūros, ir 2 technologijų parkai bei 2 verslo paramos organizacijos. Toks platus partnerių spektras įkvepia, jog drauge per ateinančius metus sukursime regiono verslams naudingą įrankį“ – mintimis po susitikimo Suomijoje dalinosi LIC projektų vadovė Karolina Kužmarskytė. 

Distance LAB Lietuvoje įgyvendina LIC ir Tech Park Kaunas. Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą galite rasti: https://interreg-baltic.eu/project/distancelab/

Paskutinį kartą redaguota 22 kovo 2023