Pastaruoju metu pastebimas vis didesnis jaunimo įsitraukimas į įvairias robotikos veiklas – nuo dalyvavimo popamokiniuose būreliuose iki robotikos krypties studijų pasirinkimo aukštosiose ar profesinėse mokyklose. Tokį disciplinos aktualumą galima pateisinti, nes robotika – ne tik inovatyvi, kūrybinga ir iššūkių sprendimą skatinanti veikla, tačiau ir perspektyvi karjeros sritis.

Džiugu, jog iniciatyvų, skatinančių jaunimo įsitraukimą į robotiką, Lietuvoje vis daugėja. Neatsiliekame ir mes – jau dvejus metus įgyvendiname tarptautinę iniciatyvą R-IoT-C4VET, kuria kartu su partneriais siekiame pagerinti skaitmeninio švietimo sąlygas ES šalyse. Projekto pagrindu sukurta ir į lietuvių kalbą išversta mokymų medžiaga apie robotiką, daiktų internetą ir debesų kompiuteriją bus pristatyta jau šį rudenį. Projektui artėjant į pabaigą nusprendėme prisijungti ir prie RoboLabas iniciatyvos.

Gegužės 6 d. Panevėžio robotikos centro „RoboLabas” organizuotos tarptautinės robotų varžybos „AUTOMATON 2023“ susilaukė ypatingo dalyvių dėmesio. Įvairiomis rungtimis praturtinta renginio programa susidomėjo ne tik moksleiviai bei technologijų specialistai, tačiau ir pramonės atstovai. Na o geriausiai varžybose pasirodę dalyviai (ir jų kurti robotai) buvo apdovanoti įvairiais prizais, iš kurių keletą įsteigė LIC ir R-IoT-C4VET.

Tarptautinė iniciatyva R-IoT-C4VET įgyvendinama pagal Erasmus+ programą. 

Plačiau apie įvykusias varžybas skaitykite čia.

Paskutinį kartą redaguota 9 gegužės 2023