Nerūdijantis plienas visais laikais atliko svarbų vaidmenį įvairiose pramonės šakose – nuo maisto gamybos iki kosmoso industrijos. Ši medžiaga netgi tapo istorinės pirmosios ir vėlesnių kelionių į Mėnulį dalimi – atminimo lentelės, dar ir šiandien esančios Mėnulyje, yra pagamintos iš nerūdijančio plieno. 

Viena ryškiausių šios srities vėliavnešių Lietuvoje – jau beveik šimtmetį gyvuojanti AB „Astra”. Metalo apdirbimo ir nerūdijančio plieno sektoriuje veikianti įmonė yra pripažinta daugelyje pasaulio šalių ir savo gaminiais praturtina maisto, chemijos, medicinos, elektromobilių bei kitas industrijas.

„Šiandien mūsų gaminių yra ir urano sodrinimo gamyklose Prancūzijoje, kruiziniuose laivuose. <…> Antarktidoje mūsų produkcijos, mano žiniomis, nėra, bet Australija, daugelis Azijos, Afrikos šalių, Šiaurės ir Pietų Amerika – tie kontinentai, kur mūsų produkcijos yra”, – dalinasi Astra” generalinis direktorius Vaidas Liesionis. 

Kviečiame virtualiai apsilankyti Astra” gamybos patalpose bei sužinoti, kaip bendradarbiavimas su LIC ir Enterprise Europe Network Lietuva gali prisidėti ir prie jūsų verslo plėtros.

Paskutinį kartą redaguota 21 rugsėjo 2023