Naujausios agromaisto sektoriaus tendencijos, tvarūs sprendimai bei klasterių kompetencijų kėlimas – pagrindinės temos, kurias tarptautinių mainų metu Danijoje nagrinės maisto sektoriuje veikiančios įmonės.

ClusterXchange (CXC) – tai tarptautinė programa, kuria siekiama sujungti Europos pramonės ekosistemas, skatinant trumpalaikius įmonių mainus. Ji numato palengvinti tarptautinį bendradarbiavimą, tarpusavio mokymąsi, tinklų kūrimą ir inovacijų diegimą tarp pramonės klasterių narių.

Rugsėjo 26–28 dienomis organizuojamas vizitas galėtų būti įdomus įmonėms, klasteriams, universitetams ir savivaldybėms, kurios veikia maisto sektoriuje ir norėtų sužinoti bei padiskutuoti apie tvarumą skatinančias maisto sektoriaus inovacijas ir kaip prie jų kūrimo gali prisidėti kiekviena organizacija. Susidomėjusios įmonės kviečiamos registruotis ir dalyvauti atrankoje, kurios būdu dalyviai gali gauti iki 550 eurų kelionės į Danijos miestą Aarhus išlaidoms padengti.

Vizito dalyviai turės galimybę apsilankyti tarptautiniame renginyje Food & Bio Global Summit’23. LIC drauge su partneriais iš iniciatyvos AgrifoodX5.0 renginyje organizuoja informacinę sesiją apie tai, kaip sukurti sėkmingą klasterį, kaip skatinti bendradarbiavimą tarp klasterio narių arba tarpsektorinį bendradarbiavimą su kitų sričių klasteriais. Taigi vizitas ypač aktualus ir visų sričių klasteriams, kurie nori mokytis ir kelti kompetencijas klasterių vadybos srityje.

Tarptautinę iniciatyvą AgrifoodX5.0 Lietuvos inovacijų centras įgyvendina kartu su partneriais iš Latvijos, Ispanijos ir Portugalijos. Tai – tarpdisciplininis projektas, kuriuo siekiama stiprinti klasterių bendradarbiavimą, gerinti jų valdymo gebėjimus ir palengvinti keitimąsi gerosiomis praktikomis bei žiniomis, taip pat į žemės ūkio ir maisto produktų sektorių įtraukti Pramonės 5.0 vertybes. AgrifoodX5.0 įgyvendinamas pagal COSME programą ir finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Paskutinį kartą redaguota 21 rugpjūčio 2023