DIGICHer

Mažumų bendruomenių kultūrinio paveldo skaitmeninimas siekiant teisingumo ir aktyvesnio įsitraukimo

Europos Sąjungos vėliava

Kultūros paveldo skaitmeninimas suteikė puikių galimybių jį išsaugoti, prižiūrėti ir populiarinti. Tačiau jis taip pat kelia iššūkių, susijusių su reprezentacija ir turinio eksponavimu. Tai ypač aktualu mažumų kultūros paveldo kontekste. Apskritai tai mažina mažumų dalyvavimą ir įtrauktį, trukdo teisingai pristatyti įvairias vertybes skaitmeninant, todėl didėja rizika, kad skaitmeninis kultūros paveldas bus netinkamai naudojamas.

„DIGICHer“ sprendžia šiuos iššūkius, pateikdamas naują supratimą apie pagrindinius teisinius ir politinius, socialinius ir ekonominius bei technologinius veiksnius, lemiančius mažumų kultūros paveldo skaitmeninimą. Vadovaudamasi pilietinio mokslo ir bendrakūros metodu, DIGICHer kuria naują keičiamo masto sistemą ir metodus, skirtus skatinti teisingą, įvairialypę ir įtraukią praktiką, patikrintus taikant į vartotoją orientuotus metodus per bandomuosius projektus su trimis ES mažumų grupėmis: samių, žydų ir ladinų tautomis, kurie bus naudojami ir kitose mažumų grupėse. Šiuo pagrindu bus parengtos rekomendacijos politikos ir sprendimų priėmėjams, taip pat kultūros paveldo institucijoms, ir pateikti sprendimų paramos metodai, skirti skaitmeninio paveldo srities stebėsenai, ypač atsižvelgiant į jo įvairovę ilguoju laikotarpiu.

Tarpdisciplininis konsorciumas DIGICHer padės įgyvendinti keletą veiksmų ir pasiekti rezultatų, kurie padidins mažumų įsitraukimą į jų kultūros paveldo skaitmeninimą ir naudojimą, prisidės prie jautresnio ir demokratiškesnio kultūros sektoriaus, kurio skaitmeninė veikla atspindi mažumų pasaulėžiūrų įvairovę Europoje. Tautinių mažumų paveldas bus pristatomas taip, kad būtų gerbiamos tautinių mažumų vertybės, užtikrinant geresnį plačiosios visuomenės ir profesionalių paveldo naudotojų supratimą apie tautinių mažumų paveldo kolekcijas ir aktyvesnį įsitraukimą į jas, todėl Europos kultūros institucijos taps atsparesnės ir turės pliuralistinę pasiūlą, patrauklią įvairioms būsimoms auditorijoms.

Pagrindinis partneris:

Projekto partneriai:

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis (Horizon Europe Nr.: 101132481).

Įgyvendinimo laikotarpis – 2024.02.01 – 2027.01.31 

Projekto vertė: 3 899 812,50 Eur

VšĮ Lietuvos inovacijų centras
Įmonės kodas 110066875
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre